אגריטוריסמו (Agriturismo) באיטליה

"אגריטוריסמו" הוא השם האיטלקי לחווה חקלאית פעילה, המציעה לינה ואוכל יחד עם חוויה מקומית. המילה אגריטוריסמו מורכבת משילוב של חקלאות ותיירות (agriturismo = agriculture + tourism).
בגלל החשש שחקלאי איטליה יעזבו את עבודותיהם בחקלאות (מגמה שהתגברה לאחר מלחמת העולם השנייה) התקבל בשנת 1985 חוק הקובע את תפיסת האגריטוריסמו במטרה להשאיר את החקלאים בחוותיהם ושימשיכו לעסוק בחקלאות. בתמורה להסבת חלק מהרכוש שלהם לאגריטוריסמו, החקלאים מקבלים תמריצים כספיים מהממשלה. בזכות תמריצים אלו, האגריטוריסם מאוד מוסדר ועובד לפי כללים שנקבעו.

 

אגריטוריסמו מציע צורה בת קיימא של תיירות איטית המועילה לחקלאים ומשמרת את הקרקע. ישנם יתרונות רבים גם לאורחים. במהלך שהותכם באגריטוריסמו אתם מקבלים הרבה יותר מארוחה וחדר. תוכל לחוות חיים בחווה ואולי לעזור בעיבוד הקרקע או בקציר. אולי תלמדו איך להכין גבינה מקומית או להפיק שמן זית משלכם. הרבה חוות מציעות מוצרים תוצרת בית כגון גבינות, ריבות, דבש, יין ושמן זית שתוכלו לקנות לעצמכם או כמתנות. החוות הן בניהול משפחתי, ולעתים קרובות תתקבלו על ידם בקבלת פנים חמה ותקבלו שירות מהם. בסוף השהות שלכם אתם עשויים להרגיש שהפכתם לחלק מהמשפחה!

 

אירוח באגריטוריסמו יכול להשתנות ממפואר לבסיסי, ועם למעלה מ-17,000 חוות שכאלה שפועלות כיום בטוח תמצאו אחת שתתאים לטעם שלכם. חלק מהחוות פונות למשפחות בעוד שאחרות מציעות תחושה רומנטית יותר. החדרים יכולים להיות במבנים היסטוריים משוחזרים או במבנה שנבנה לאחרונה. במקרים מסוימים ניתן לשכור  את כל החדרים למפגש משפחתי.

 

אתר Agriturismo.it מרכז מבחר של כ-6000 חוות.


מקומות ומסלולים באיזור