אופניים בליון (Vélo'v)

בליון יש מספר הולך וגדל של מסלולי רכיבה בטוחים על אופניים. נותרו נקודות בעייתיות, במיוחד כשמדובר בחציית כבישים ראשיים. זכרו גם שיש שתי גבעות עם מדרונות תלולים.

 

אני רכבתי במסלול הנהדר לאורך הרון – מסלול רחב, יפהפה ונוף נפלא. אפשר להגיע במסלול זה עד ל-Parc de la Tête d'Or ולדווש שם במרחבי הפארק.

שביל האופניים לאורך הרון, ליון

בעיר קיים שירות אופניים ציבורי Vélo'v, הקיים מאז מאי 2005. שירות זה מאפשר למטיילים, לאחר רישום בכרטיס אשראי, לאסוף ולהחזיר אופניים אל ומ-348 תחנות ברחבי העיר. האופניים זמינים להשכרה בכל שעות היום.

שורת אופניים להשכרה בליון; depositphotos

אפשר להירשם מראש לתוכנית שמתאימה לכם או לעשות זאת בתחנת האופניים שם תוכלו לבחור את האופניים הפנויים.

 

והמחיר? כרטיס ליום אחד – 4 יורו; אפשר לרכוש אונליין או בתחנת השכרת האופניים. 30 דקות ראשונות של נסיעה הן בחינם. לאחר מכן אתם משלמים רק עבור הזמן שאתם נוסעים.

 

כרטיס לנסיעה אחת – 1.8 יורו; לאחר מכן חינם ב-30 הדקות הראשונות של כל נסיעה (מחושב רק לזמן שבו אתם מדוושים), 1.5 יורו ל-30 דקות ראשונות, 3 יורו ל-30 הדקות הבאות ולאחר מכן 4.5 יורו כל 30 דקות. מקסימום יומי, 35 יורו.

 

ישנם גם אופניים חשמליות להשכרה.

שביל אופניים לאורך הרון בליון; depositphotos

אם לקחתם אופניים והבנתם שיש להם בעיה (שרשראות שבורות, גלגלים מעוותים, צמיגים מפונצ'רים או אפילו דוושות חסרות הם דבר שבשגרה), פשוט החזירו אותם למקומם וחזרו על ההליך כדי לקחת עוד אחד. הקפידו לסובב את מושב האופניים הפגומים ב-180 מעלות כדי לציין בפני משתמשים אחרים שהאופניים בעייתיים ואסור לקחת אותם.

 

ישנה אפליקציית בניידים בשם Vélo'v שיכולה לעזור לכם למצוא את תחנות האופניים. האפליקציה מעודכנת בזמן אמת.

 

למחזיקי כרטיס Lyon City, יש אפשרות לשכירת אופניים ב-5 יורו לנסיעות לא מוגבלות ל-72 שעות.

 

מפה של התחנות ניתן למצוא באפליקציה או באתר.


מקומות ומסלולים באיזור