אורטיג'ה (Ortigia)

האי אורטיג'ה הוא החלק העתיק ביותר של העיר, והוא מקושר ליבשת על ידי שני גשרים; אחד מהם, העתיק יותר, הוא Ponte Umbertino, שממשיך לתוך העיר היבשתית כקורסו אומברטו הראשון (Corso Umberto I), אחד הכבישים הראשיים של סירקוזה. כאן, הים נוכח כל הזמן, מנוקד בסירות צבעוניות ונראה מחוף הים המשתרע לאורך שני צידי הגשר.

 

מדי בוקר (מלבד בימי ראשון) מתקיים שוק תוסס וצבעוני בין הים למקדש אפולו. על השולחנות ערימות גבוהות של עגבניות ואפרסקים בשלים, דגי חרב טריים וקיפודי ים. תוכלו לצפות כאן במוכרים הסיציליאניים שעושים את מה שהם יודעים לעשות הכי טוב: לצעוק, לעשות תנועות עם סכינים גדולות ולוודא שלא תחזרו הביתה בלי משהו טעים להפליא.

 

האי אורטיג'ה הוא הלב העכשווי של העיר, שבו ארמונות ובתים שחוקים נמצאים לצד ברי יין היפסטרים. בו נמצא שוק ססגוני, כיכר מרכזית תוססת ונוף ים קליל. רק לפני דור, אורטיג'ה הייתה רובה נטושה. אך בעשורים האחרונים, עבר האי שינוי שהעניק לו אנרגיה בוהמית וטרנדית מלאת שמחה. אין ספק, אורטיג'ה היא הסביבה העירונית המהנה ביותר בסיציליה. למרבה המזל, סירקוזה נגישה יותר ויותר למבקרים אך לא מוצפת בהמונים.

 

בעיר העתיקה באורטיג'ה נחמד לשוטט ברחובות הקטנים. כאן נמצאת אטרקציות רבות ונקודת השיא היא הקתדרלה הבארוקית הנמצאת באחת מהכיכרות היותר יפות בסיציליה.

 

מסלול הליכה באי אורטיג'ה ופירוט אטרקציות וטיפים לביקור וחניונים.

 

מומלץ לקחת טיול בספינה מסביב לאי וביקור במערות. הטיולים אורכים בין שעה לשעתיים.

פרטים: Ortigia Island Excursion