אכסדרת אוקטביה (Portico d'Ottavia)

המתחם של אכסדרת אוקטביה הוא היחיד שהשתמר מבין האכסדרות הגדולות באזור הגטו היהודי העתיק. הוא נבנה בין השנים 27 ל-23 לפני הספירה על ידי אוגוסטוס, שהקדיש אותו לאחותו אוקטביה.

פורטיקו ד'אוטאביה, רומא

לאחר שנשרף בשנת 191 הוא שוחזר ונבנה מחדש באופן חלקי בשנת 203 על ידי הקיסר ספטימיוס סוורוס, תקופה שאליה שייכים רוב השרידים הנראים כיום.

 

המתחם המלבני כלל את "מקדש יונו רגינה" (האלה המגינה על העיר), שאליו הצטרף אז "מקדש יופיטר" (שהיה הראשון ברומא שנבנה כולו משיש), שתי ספריות, יוונית ולטינית. וה-Curia Octaviae, חלל מפגש ציבורי גדול. כיום נותרה רק הפינה הדרומית-מזרחית ופרוזדור הכניסה של המתחם.

 

בתקופת העתיקות המאוחרות ובימי הביניים, חללי האכסדרה של האנדרטה פעלו כשוק הדגים המרכזי בעיר שנשאר פעיל עד סוף שנת 800. האבן שנמצאת מימין לקשת הגדולה של הפורטיקו היא כל מה ששרד.

פורטיקו ד'אוטאביה, רומא

ברבע האחרון של המאה ה-8, חללי כנסיית סנט אנג'לו אין פסקריה (Chiesa di Sant'Angelo in Pescheria) נבנו על מבני הפורטיקו והאנדרטאות הסמוכות, בשילוב אחד מהעמודים האחוריים וחלק מהטימפנום, שעדיין נראה בתוך הכנסייה .

 

האנדרטה נגישה כעת דרך רמפה (נגישה גם לבעלי מוגבלויות) בהמשך ויה דל פורטיקו ד'אוטביה מול עמודי הכניסה וגרם מדרגות המחבר את האזור לכניסה של כנסיית סנט אנג'לו אין פסקריה ולמעבר קטן המאפשר חיבור עם via di Foro Piscario ותיאטרו די מרצ'לו (Teatro di Marcello) הסמוך.


מקומות ומסלולים באיזור