אמסטרדם (Amsterdam)

אמסטרדם היא הגדולה בערי הולנד וחיים בה כ-810 אלף תושבים והיא אחת מהערים היותר מגוונות מבחינה אתנית.

 

נמל אמסטרדם הוא השני בגדלו במדינה. מוסדות השלטון ובית המלוכה נמצאים, אגב, בהאג. יש באמסטרדם 160 תעלות מים, 100 איים ו-1,281 גשרים. היא מכונה, על כן, ונציה של הצפון.

 

בעבר הרחוק מאוד היה כל אזור אמסטרדם מכוסה אגמים וביצות. המתיישבים הראשונים באמסטרדם היו איכרים ודייגים שהגיעו לכאן במאה ה-12 וייבשו את השטחים הביצתיים שסביב נהר האמסטל באמצעות סכרים וסוללות עפר. העיר צמחה בקצב מהיר אחרי 1300 בזכות תפקידה המרכזי בסחר בין הים הצפוני והים הבלטי, לבין דרום אירופה. תור הזהב של אמסטרדם (1580-1740) – שבו ההולנדים שלטו בעולם בעזרת הצי, השווקים והבנקים שלהם, החל כשהספרדים השתלטו על יריבתה המסחרית אנטוורפן והגבילו את גישתה לים. בשנת 1600 כבר חלש הצי של אמסטרדם על הסחר הימי ועל תעשיית הדיג באירופה ובמקומות נוספים בעולם. בסופו של דבר הפכה אמסטרדם למרכז כלכלי ותרבותי.

 

למרות מחסום השפה, לא קשה לפענח את הסוד של העיר המקסימה הזו: אמסטרדם היא המיזוג של 2 איכויות סותרות – חריפות מסחרית ורגישות אמנותית.

 

אמסטרדם יקרה למדי, ממש כמו כל בירה אירופית אחרת. יש באמסטרדם מסעדות יקרות להחריד ומצד שני יש גם בתי אוכל זולים. יש כאן מסעדות הולנדיות מסורתיות, אבל משום מה תיירים רבים דווקא מעדיפים את המסעדות האינדונזיות הפזורות בעיר במקומות רבים.

 

אתרAmsterdam


מקומות ומסלולים באיזור