ארמון קולונה (Palazzo Colonna)

ארמון קולונה המטופח והמהמם הוא אחד מהארמונות הפרטיים הוותיקים והגדולים ברומא ופנינה נסתרת שאסור לכם לפספס (פתוח רק בשישי ובשבת. בשישי יש אפשרות רק לסיורים מודרכים בכמה שפות (כשעתיים).

 

בניית הארמון החלה במאה ה-14 על ידי משפחת קולונה. החלק החיצוני של הארמון נראה רנסנסי וכמעט שלא תבחינו בו. הפנים כולו בארוקי, פרי עבודתם של האדריכלים ברניני, קרלו פונטנה, ואנטוניו דל גראנדה. שמונה מאות שנים מאוחר יותר, משפחת קולונה עדיין מתגוררת בארמון זה ליד פיאצה ונציה.

חצר ארמון קולונה, רומא; By Peter1936F, CC BY-SA 4.0

משנת 1300 עד 1500 תיפקד הארמון כמבצר משפחתי. אודונה קולונה, שנבחר לאפיפיור מרטין החמישי בשנת 1417, קבע שהארמון יהיה מקום מושבו וחי בו מ-1420 עד 1431. אפיפיור זה הניח את היסודות לתקומה תרבותית, עירונית ומנהלית של העיר. בשנת 1527, במהלך השביתה שקיימו חיילי הקיסר קרל החמישי, הארמון היה אחד הבניינים הבודדים שלא נהרסו. זה בגלל היחסים הטובים של המשפחה עם האימפריה.

 

רק חלק מהארמון פתוח לקהל הרחב – אגף מגוריה הפרטיים של הנסיכה איזבל, הגנים, דירת פיו וגלריית הבארוק הרומי של הארמון. גלריה זו נוספה במאה ה-17 בפקודת הקרדינל ג'ירולמו קולונה. החללים של הגלריה מציגים את אוספי האמנות של המשפחה עם פסלים, ציורי קיר, רהיטים יקרים, אבל מעל הכל ציורים של אמנים איטלקיים וזרים בולטים מהמאות ה-15 וה-16. תוכלו למצוא יצירות אמנות של פינטוריקיו, טינטורטו, קאראצ'י, גווידו רני, סלבטור רוזה, אניורלו ברונזינו, גורצ'ינו (Guercino)  וואנוויטלי (Vanvitelli).

גלריה קולונה בארמון קולונה, רומא, By Sailko, CC BY 3.0

אחת היצירות הידועות המוצגות כאן היא ציור "אוכל השעועית" מאת אניבאלה קאראצ'י (Annibale Carracci). היצירה צוירה בשנים 1584-1585 והיא מתארת סצנה מחיי היום יום של אדם פשוט האוכל שעועית. קאראצ'י, צייר בולונזי, נודע ביכולתו לתפוס את האותנטיות והפשטות של החיים היומיומיים בעבודותיו.

"אוכל השעועית" של קראצ'י המוצגת בגלריה קולונה, רומא

בכניסה לגלריה תקבלו חוברת  עם הסברים על כל 270 יצירות האמנות הממוספרות.

את הכרטיסים אפשר להזמין באינטרנט.

הכניסה בשבת: Via della Pilotta, 17

הכניסה בשישי: Piazza S.S. Apostoli, 66

 

רובע: מונטי

סיור עצמי קצר – גלרית האמנות, דירת פיו והגנים – 15 יורו

סיור עצמי מלא: תוספת של דירת הנסיכה איזבלה – 25 יורו

סיורים מודרכים בשישי, 30 יורו

 

שעות פתיחה

בשבתות, 9:15-13:15

ימי שישי, סיורים מודרכים בהזמנה מראש; באנגלית, בשעה 10:00, צרפתית, 10:30 ובאיטלקית – 9:30-10:00-10:30


מקומות ומסלולים באיזור