בית טשימה יוקו (Teshima Yokoo House)

זהו שיתוף פעולה בין האמן יוקו טדנורי (Tadanori Yokoo) והאדריכלית יוקו נאגאיאמה (Yuko Nagayama).

 

היצירה משנת 2013.

 

הבית נוצר על ידי שינוי ושיפוץ בית פרטי ישן, תוך שימוש מלא בפריסה הקיימת של הבניין. אזורי התצוגה מחולקים ל"בית ראשי", "מחסן" ו"בית חוץ", ובהם מוצגים 11 עבודות דו מימדיות.

בית טשימה יוקו, By 松岡明芳 – Own work, CC BY-SA 3.0

מאז שנות השלושים לחייו ועד היום, טדנורי יוקו יוצר יצירות המבוססות על הנושא של "חיים ומוות" על ידי התמודדות עם המוות. בבית טשימה יוקו, המבקרים יכולים לחוות את המושג הזה במלואו לא רק דרך העבודות על קנבס הבוחנות את הנושא לעומק ונבחרו במיוחד עבור המוזיאון, אלא גם דרך המבנה כולו והחלל החיצוני המייצג גם את רעיון המוזיאון.

ציוריו של יוקו טדנורי בבית טשימה יוקו
By 松岡明芳 – Own work, CC BY-SA 3.0

יוקו נאגאיאמה שילבה בעיצוב הבית אלמנט ציורי בארכיטקטורה התלת מימדית עם שימוש בזכוכית אדומה, המתייחסת לנושא המכריע של המוזיאון: חיים ומוות. אדום הוא צבע המשמש בעיקר בעבודותיו של יוקו, והוא גם צבע הדם, המסמל את החיים. הנוף הרחוק הנשקף מבעד לזכוכית האדומה מופיע בגווני מונוכרום כאילו מסמן גבול בין הנורמלי ליוצא דופן, או בין חיים למוות.

בית טשימה יוקו עם הזכוכית האדומה והמגדל הצמוד אליו

בחצר יצר האמן יוֹקוֹ טָדַנוֹרי גן יפני טיפוסי לכאורה, ובו סלעים ובריכה שצב שוחה בתוכה, והצבעים – אדום, תכלת וזהב – צעקניים וקיטשיים כמו רוצים להגיד איך נראים החיים המודרניים לעומת הגן המסורתי של פעם.

החצר עם המים והאבנים בבית טשימה יוקו

הודות לשימוש של הבניין בזכוכית כהה הנותנת מראה שונה בכל זמן נתון לפי מזג האוויר והשמש, החוויה המרחבית של המבקרים הופכת לסדרה של קולאז'ים.

 

אל תחמיצו את המגדל שם מחכה לכם חוויה מאוד ייחודית. והקפידו ללכת לשירותים.

בתוך המגדל בבית טשימה יוקו, By 松岡明芳 – Own work, CC BY-SA 3.0

הצילום בפנים אסור.

520 ין

 

שעות פתיחה

מרץ – אוקטובר, 10:00-17:00

נובמבר-פברואר, 10:00-16:00

סגור בימי שלישי (מרץ-נובמבר)

סגור בימי שלישי עד חמישי (דצמבר-פברואר)

תמיד כדאי להתעדכן כאן בשעות הפתיחה


מקומות ומסלולים באיזור