ברקשייר (Berkshires)

במערב הרחוק של מסצ'וסטס, גבעות ברקשייר מופרדים ממדינת ניו יורק על ידי רכס טאקוניק (Taconic Range).

גבעות ברקשיירס, מסצ'וסטס
By Paul Geffen, flicker, CC BY-NC 2.0

גבעות מיוערות ושלוות, עמקים ירוקים, נהרות גועשים ומפלי מים מביאים מטיילים ונופשים לאזור זה של מסצ'וסטס. האזור מושך נופשים בכל ימות השנה בזכות מוקדי עניין תרבותיים ופעילויות חוץ מגוונות כמו הליכה.

 

האזור הכפרי באזור נהנה מסחר תיירותי משגשג ובו עיירות קטנות מהמאה ה-19 מצד אחד וקהילות מגורים נוחות שמשתלבות עם הסביבה שלהם מצד שני. באזור עיירות וכפרים קטנים ונופיים. סוטקבריג' ולנוקס הם מרכזי תרבות. גרייט ברינגטון ופיטספילד הםא מרכזי המסחר של האזור.

גבעות ברקשיירס, מסצ'וסטס
By tweber1, flicker, CC BY-SA 2.0

במהלך הקיץ, העיירות הקטנות מארחות אירועי תרבות; הסתיו מביא שטחים יפהפיים  של צבעים אדומים וחומים בעוד החורף מוסווה במעטפת כבדה של שלג, אידיאלי לסקי. בסתיו ובחורף מגיעים לכאן שוחרי השלכות ואוהבי הסקי.

 

כאן נמצא הר גריילוק (Greylock), ההר הגבוה במסצ'וסטס המתנשא לגובה של 1064 מטרים. ההר נקרא על שם צ'יף אינדיאני גדול. בפסגת ההר ניצב מגדל (Veterans War Memorial Tower) אליו אפשר לטפס ולצפות בנוף המרשים על ברקשייר, טאקוניקס ומדינות ורמונט וניו יורק הנפרשות באופק.

מפסגתו נשקף נוף נפלא של חמש מדינות. הכביש לפסגה פתוח ממאי ועד אוקטובר. שבילי ההליכה פתוחים כל השנה ופופלריים במיוחד בעונת השלכת.

הר גריילוק
Massachusetts Office Of Travel & Tourism, CC BY-ND 2.0

אטרקציות בברקשייר

Ashuwillticook Rail Trail

Ashuwillticook Rail Trail, מסצ'וסטס
By John Phelan, wikimedia, CC BY 3.0

מסילת רכבת ישנה שהפכה בה לדרך סלולה  – 3 מטרים רוחב וכ-20 קילומטרים אורך ועוברת דרך העיירות Cheshire, Lanesborough ו-Adams.

אגם צ'שייר (Cheshire Reservoir) ונהר הוסיק (Hoosic) שבדרך מציעים מראות מרהיבים של הנופים וחיות הבר.

יש חניונים לאורך הדרך וחדרי שירותים.

מתאים לרוכבי אופניים, רולרבליידס, רצים והולכי רגל מכל הגילאים והיכולות. בחורף הוא הופך למסלול של קרוס-קאונטרי.

 

מומלץ גם לטייל באחד ממסלולי ההליכה  מסביב להר גריילוק (Mount Greylock State Reservation). שטח השמורה הוא חמישה קילומטרים. פסגתו חוצה את שביל האפלצ'ים.

 

אל תחמיצו ביקור בכפר השייקרים הנקוק או בפסטיבל המוזיקה טנגלווד.

כפר השייקרים הנקוק, מסצ'וסטס
By Bestbudbrian, wikimedia, CC BY-SA 4.0

יער המדינה מאונט וושינגטון (Mount Washington State Forest)

Monument Mountain
Massachusetts Office Of Travel & Tourism, CC BY-ND 2.0

הר מוניומנט (Monument Mountain) – מאזור החניה בצד המערבי של US-7, שני שבילים מובילים לפסגה. השביל משמאל (Indian Monument Trail) באורך 2.4 קילומטרים והשביל השני, הקשה יותר (עלייה של 45 דקות) מתחיל מימין לאזור החניה והוא מסומן בסימנים לבנים עגולים. מהפסגה הסלעית, שנקראת Squaw Peak על שם עלמה אינדיאנית שקפצה אל מותה מנקודה זו, תוכלו ליהנות מנוף גורף של כל אזור ברקשייר.

שביל Squaw Peak מוביל לפסגת הר מוניומנט
Massachusetts Office Of Travel & Tourism, CC BY-ND 2.0

אמנות בגבעות ברקשייר

בנוסף לקונצרטים של התזמורת הסימפונית של בוסטון בטנגלווד, נערך במספר אתרים גם פסטיבל אסטון מאגנה (Aston Magna) למוסיקת בארוק.

פסטיבל המקהלות של ברקשייר (Berkshire Choral Festival) מתקיים בשפילד, ולהקת התיאטרון בארינגטון (Barrington Stage Company) מציגה בפיטספילד.

פסטיבל המחול ג'ייקוב פילו (Jacob's Pillow) בבקט והוא הוותיק מסוגו בארצות הברית ובמסגרתו תוכלו לצפות במופעים של להקות מחול בינלאומיות מובילות.

פסטיבל התיאטרון של ברקשייר (Berkshire Theatre Group) ופסטיבל התיאטרון של וויליאמסאטון (Williamstown Theatre Festival) אף הם מהוותיקים והמוערכים בארצות הברית.

מספר סדרות קונצרטים קיציים, שלא לדבר על אופרה, בלט ותיאטרון, מוצגות כאן במרכז ודרום ברקשייר.

ראוי לציין במיוחד את פסטיבל Jacob's Pillow Dance festival, שנוסד ב-1933. מרק מוריס, מרס קנינגהם, אגנס דה מיל וביל טי ג'ונס הציגו וליטשו יצירות חדשות כאן.

 

קטיף עצמי בקיץ

בברקשייר קטיף פירות יער בעונת הקיץ הפך כבר למנהג שנתי: תפוחים, אוכמניות, תותים ועוד….

רשימת החוות שמציעות קטיף שכזה נמצאת כאן.