הגלריה הסיציליאנית (Galleria Regionale di Sicilia) בארמון אבטליס (Abatellis)

הגלריה הסיציליאנית מציגה עבודות אמנות נהדרות, ביניהן אוסף ציורים מקומיים חשובים.

 

הגלריה יושבת בארמון אבטליס (Abatellis), ששוחזר היטב ע"י הארכיטקט קרלו סקרפה (Scarpa) לאחר שנפגע מהפצצות ב-1943. .

 

ארמון מרשים זה, שנבנה במאה ה-15 בסגנון קטלני-גותי עם כמה מאפיינים רנסאנסיים, עוצב על ידי מתיאו קרנליברי עבור פרנ'צסקו אבטיליס שהיה ראש הנמל של העיר.

 

עם מותו הפך הארמון למנזר בנדיקטיני, ובצד הצפון-מזרחי נבנתה קפלה מלבנית קטנה עם קמרונות צולבים; במאות הבאות נעשו שינויים ותוספות שונות.

 

מאז 1953 שוכנת בו הגלריה האזורית של סיציליה, שבה מוצגות יצירות של אמנים סיציליאנים מימי הביניים, צלבים מימי הביניים המאוחרים, אגרטלים וחפצי אמנות מהתקופה הערבית וציורים מהמאות ה-17 וה-18.

 

בחזית האלגנטית דלת מרכזית מרובעת מקושטת עם פאסיז (אגודות של מוטיות עץ, סמל עתיק של סמכות) וסידרה של חלונות המחולקים לשלושה.

 

בקומה הראשונה תמצאו את הבתולה של "הבשורה" (Virgen de la Anunciación), פורטרט של יופי נשי סיציליאני טיפוסי של הצייר אנטונלו דה מסינה (da Messina), ששווה כשלעצמה את הביקור בפלרמו. בנוסף תמצאו כאן, בחדר לאוראנה (sala de Laurana) פסל החזה המפורסם של אלאונורה מאראגון.

 

בקומת הקרקע נמצאת אחת היצירות המפורסמות ביותר – ציור הקיר ניצחון המוות" מימי הביניים המציג את המוות בדמות אביר יורה חצים. מאת אמן לא ידוע, שצויר במאה ה-15, שנחשב ליצירת מופת של האמנות הציורית של אותה תקופה;

 

הגלריה מומלצת!


מקומות ומסלולים באיזור