היכל המזון על שם פול בוקוז (Halles Paul Bocuse)

שוק אוכל מקורה יוצא דופן המציע מגוון מדהים של המזון האיכותי ביותר והכל תחת קורת גג אחת. הוא ממוקם ברובע ה-3 מאז 1971 ומהווה גן עדן לחובבי האוכל.

חנות נקניקים בשוק האוכל לה האל בליון

שיפוצים נרחבים בוצעו בשנת 2004 וכתוצאה מכך השוק מציע כיום שטח של 13,000 מ"ר הפרושים על פני 3 קומות עם 48 ספקים ויצרנים ידועים ומפורסמים המייצגים מגוון עצום של תוצרת.

גבינות שונות בשוק האוכל לה האל בליון

המגע הסופי היה ללא ספק של המאסטר שף פול בוקוז שהוסיף את שמו לתואר השוק והבטיח את המוניטין שלו כאחד המקומות הטובים ביותר לאוכל.

חנות בשר בשוק האוכל לה האל בליון

יש פה פירות וירקות, בשרים מיובשים, עופות, גבינות, שוקולדים, כמהין, תבלינים, יינות, פרחים ועוד. בקונדיטוריות הנמצאות כאן – כל אחת מהן יותר נפלאה מהקודמת – תמצאו קישים נפלאים, פשטידות ומאפים אחרים ומקרונים בכל צבע פסטלי שתבקשו.

ממתקים מסוכרים בשוק האוכל לה האל בליון

בין הדוכנים פזורים בתי קפה קטנים כמו גם מספר ברים ומסעדות, לרבות Chez Leon, Chez Les Gones ו-Le Fer à Cheval. מספר הברים והמסעדות הופכים את השוק למקום אידיאלי לטעום את התענוגות הגסטרונומיים של ליון.

ממתקים האופיניים לליון בשוק האוכל לה האל בליון

בר יין בשוק האוכל לה האל בליון

המרפסת בגג של החניון

זוהי פנינה נסתרת חדשה למדי. לאחרונה שיקמו את החניון דמוי הספירלה ליד שוק האוכל והחליטו לשים מעליו מרפסת גג וגינה. מעט מאוד בליון גילו את הגן הסודי הזה. הנופים מלמעלה נחמדים מאוד. אפשר לעשות פיקניק על הגג ממצרכים שתקנו בשוק האוכל למטה ולקחת אותם לכאן כדי ליהנות מהנוף ומהאוכל.


מקומות ומסלולים באיזור