הקתדרלה של פלרמו (Cattedrale di Palermo)

הקתדרלה של פלרמו נבנתה במאה ה-12 ושופצה מאז מספר פעמים. מבחינה עיצובית, יש פה שילוב של כמה סגנונות שונים.

 

הקתדרלה מאחדת אפסיס נורמני, אכסדרה גותית, פנים ניאו-קלאסי, כיפה בארוקית ואפילו שרידים של מסגד מהמאה ה-10 שעליו נבנתה הקתדרלה.

 

משנת 1781 עד 1801 שינה האדריכל האיטלקי פרדיננדו פוגה באופן יסודי את המראה החיצוני והפנימי של הקתדרלה באמצעות שיפוץ נרחב. פוגה בנה כיפה נאו-קלאסית מעל המצלב, והחליף את גגות הספינות הצדדיות בסדרה של כיפות קטנות יותר שכעת מכסות את החזית החיצונית של הספינה המרכזית. הכיפות הקטנות מכוסות ברעפי מיוליקה צבעוניים.

 

הכניסה הראשית מעוצבת עם שלוש קשתות מחודדות וטימפנון גותי שעליו אירועים מכתבי הקודש ותבליט עם שלט האבירים של העיר. השער עצמו נבנה במאה ה-15 והוא מעוטר בדלת עץ כפולה שמעליה פסיפס של מריה.

 

בקפלה סנטה רוזליה נמצאים שרידי הקדושה בכד כסף.

 

קפלה נוספת בצידו הימני של אולם התווך היא המקום בו נמצאים קברי המלכים. פרידריך השני, קיסר האימפריה הרומית הקדושה לבית שטאופן מת בשנת 1250 והוא קבור כאן, בארון קבורה מפואר עשוי מפורפי – אבן אדומה.

 

הכניסה לחדר האוצר של הקתדרלה היא מימין לקפלה סנטה רוזליה. אוצרות הקתדרלה כוללים גביעים, ובגדי תפילה המוצגים דרך קבע בחדר האוצר. המוצג הבולט באוסף הוא כתר זהב, שנעשה על בסיס דגם הכתר של הקיסרים הביזנטיים פרידריך השני נתן כתר זה לאשתו קונסטנצה מאראגון והוא נתגלה בקברה ב-1491.

 

כרטיסים לגגות, לקברים המלכותיים, לקריפטה, לאפסיסים, לאוצר ולחדרים שבמרתף אפשר לרכוש אונליין.

 

הקתדרלה היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

 

מומלץ!

הכניסה לקתדרלה חופשית

הכניסה לגגות, לקברים המלכותיים, לקריפטה ולאוצר: 12 יורו; לזכאי הנחה (ילדים בגיל 11-17, מבוגרים מעל גיל 65), 6 יורו

שעות פתיחה

שני-שבת, 9:30-19:00

ראשון, 10:00-19:00


מקומות ומסלולים באיזור