הרובע השני של ליון

הרובע השני של ליון הוא הלב האמיתי של העיר, ביתם של אזורי הקניות הטובים ביותר בעיר, רחובות להולכי רגל, בתי קפה, מזרקות, ארכיטקטורה, מוזיאונים ועוד. זהו אחד מהרבעים המגוונים והמסחריים ביותר של ליון.

 

הרובע, שהוקם בשנת 1852, מהווה חלק גדול מאתר המורשת העולמית של ליון, שהוכרז ב-1998.

 

הרובע הארוך, המשתרע מכנסיית St. Nizier ההיסטורית ודרומה, שוכן במיקום מעולה בלב העיר ומשלב את הקסם המסורתי של ליון עם אחד החלקים המודרניים ביותר של העיר. הוא תמיד מבוקש על ידי סטודנטים ואנשי מקצוע צעירים כאחד.

 

הרובע השני תופס את רובו של חצי האי פרסק'איל (Presqu'île) הפופולרי והופך אותו למקום מושלם לחקור ולגלות את ליון, על כל צורותיה השונות.

מבט על על חצי האי פרסק'איל בליון, By Benoît Prieur, CC0,

 

הרובע מתחלק לשניים: אינאי (Ainay) הצפוני והמסורתי וקונפלואנס (Confluence) הדרומי המודרני יותר בו נפגשים הנהרות הרון והסון. 2 אזורים אלו מחולקים על ידי תחנת הרכבת Gare de Perrache שהיא אחת ממוקדי התחבורה העיקריים של ליון. התחנה מתחברת אל קו המטרו A, חשמליות 1 ו-2 (T1 ו-T2), אוטובוסים מקומיים ובינעירוניים ורכבות.

 

קונפלואנס (Confluence), שפירוש שמו המילולי הוא "צומת בין שני נהרות", נולד מפרויקט של התחדשות עירונית שנועד לשקם אזור רציף מוזנח. הוא מתרחב כל הזמן עם דירות חדשות, בנייני משרדים ואחד משני הקניונים של ליון. במקום יש מוזיאון ופארק מעניינים מאוד בעיצובם, אבל שנויים במחלוקת בגלל שיש כאלה שראו בהם מפלצת ארכיטקטונית שלא מתחשבת בכלל בנוף. בכל מקרה התוצאה היא מרהיבה.

מוזיאון קונפלואנס, ליון

 

מסלולי הליכה ברובע:

אמנות, תרבות וקניות בחצי האי פרסק'איל – מכיכר בלקור וצפונה

ארכיטקטורה וקניות בדרום חצי האי פרסק'איל

 


מקומות ומסלולים באיזור