הרייקסמוזיאום (Rijksmuseum)

חמישה אגפים ייקחו אתכם למסע בהיסטוריה של האמנות עם תערוכות מתחלפות וקבועות.

 

המוזיאון נפתח ב-1885 במבנה שתוכנן ע"י הארכיטקט ההולנדי פייר קאופרס (שתכנן גם את התחנה המרכזית) ובנוי בסגנון ניאו-גותי.

 

המוזיאון ממוקם בקצה הפארק מוזאומפליין (Museumplein) שמוביל בהמשך למוזיאון ואן גוך ולבניין תזמורת הקונצרטחבאו.

 

היצירות המדהימות של המוזיאון כוללות יצירות של רמברנט, ורמיר, יאן סטין ופרנץ האלס וגם כלי חרס מדלפט.

מוזגת החלב
אמן: יאן ורמיר
1657

למרות התצוגות המתחלפות, "משמר הלילה", יצירתו המפורסמת ביותר של רמברנדט, מוצגת תמיד.

 

בחודש אפריל 2013 הסתיימו השיפוצים המסיביים שנערכו במהלך עשר שנים במוזיאון והושב לו חלק ניכר מההדר שאפיין אותו במאה ה-19 יחד עם טכנולוגיה של המאה ה-21.

 

במוזיאון המשופץ אגף חדש (גלריית הכבוד) שמוקדש כולו לציירים ורמיר ורמברנדט ובו גם מוצגת התמונה "משמר הלילה", בנין נפרד המציג אוסף אמנות דקורטיבית ואסייתית, חנויות, מסעדות, מתקנים לימודיים וספריה משופצת וגם חלל תצוגה פתוח.

אחד מאולמות מוזיאון הרייקסמוזיאום

מומלץ להוריד את האפליקציה של המוזיאון שם תמצאו הסברים על כל החדרים והיצירות המוצגות בהן. רוב היצירות המוצגות במוזיאון נמצאות באתר המוזיאון יחד עם הסברים על כל יצירה.

 

מומלץ לקחת את הסיור המודרך של היצירות הפופולריות ביותר במוזיאון – סיור בן שעה מעניין וממצה! (Highlights of the Rijksmuseum)

 

למבקרים בפעם הראשונה מומלץ לבלות שעה-שעתיים באגף של תור הזהב של האמנים ההולנדיים הידועים (רמברנדט, ורמיר והאלס) שציירו במאה ה-17 (קומה 2 – המאה ה-17, שנים 1600–1700) ואז לכו לראות את המודלים של הספינות והנשק (אולמות 0.12 ו-0.13) בקומת הקרקע – אומנות נפלאה ושינוי נחמד אחרי כל הציורים. סיימו בספריה – 3 קומות, גרם מדרגות ספירלי שעשוי לגרום לבכי בקרב אוהבי הספרים (קומה 1).

פורטרט זוגי ; אמן: פרנס האלס 1622

למי שמגיעים לביקור חוזר לכו לראות את הביתן האסיאתי, בו נמצאות יצירות שנאספו על ידי סוחרים הולנדיים במאה ה-17 כשהיו האירופאים היחידים שעשו עסקים עם יפן הבדלנית. האוסף הוא אחד מטובי האוספים של אמנות אסיאתית שנמצאים במערב.

 

שימו לב – באולמות של אמנות ימי הביניים (קומת קרקע) נמצאת סדרה מעניינת של אגוזי תפילה (כדור קטן מעץ הנפתח) קטנים מהמאה ה-16. קל להחמיץ אותם אבל הצורות הכדוריות החרוטות בצורה מורכבת ביותר והסצנות התנ"כיות המיקרוסקופיות מצדיקות מבט מקרוב.

 

 

מבוגר: 19 יורו

מתחת לגיל 18: חופשי;

נושאי כרטיס I Amsterdam City Card ו- Stadspas – כניסה חופשית

סיור מודרך בתוספת מחיר

שעות פתיחה

כל יום, 17:00-09:00

סיור מודרך: שני-שישי, 11:00 ו-15:00; שבת וראשון, 11, 12, 14 ו-15


מקומות ומסלולים באיזור