יקב פלוריו (Cantine Florio)

יקב פלוריו נבנה על ידי וינצ'נזו פלוריו (Vincenzo Florio) בשנת 1832ומאז הוא מייצר מגוון רחב של יינות מרסלה מהזנים המקומיים של האזור, במיוחד זני גרילו.

 

יין מרסלה (Marsala) הוא שם לסוג של יין המופק באזור העיר מרסלה. היין מיוצר ממספר זני ענבים, בהם בולטים זני גרילו, אינזוליה וקטרטו. ליין צבע ענבר אופייני וארומה מורכבת שבה רמזים לטעם אלכוהול חזק, זאת כנראה הודות לתכולת האלכוהול הגבוהה של היין, הנעה בין 16% ל-20%.

 

יין מרסלה הוגש באופן מסורתי כאפריטיף ובמטבח המודרני הוא מוגש מצונן לצד גבינות או כיין קינוח.

 

יקב פלוריו החליט לשנות את התפיסה של יין המרסלה ומוכיח שהוא יכול להשתלב באותה מידה עם מגוון רחב של מאכלים כמו שהוא יכול ליצור קוקטיילים מסקרנים וחדשניים. יותר ויותר ברמנים וסומליירים משתמשים ביין זה של פלוריו כמרכיבי קוקטייל איכותיים, החל משוטים פשוטים כמו Terre Ass עם טוניק ועד יצירתיים יותר בהם יין המרסלה משמש במקום ורמוט.

 

יקב פלוריו מקבל מבקרים ומציע להם מסע גילוי שובה לב בעולם מתוחכם ובלתי צפוי. המבקרים לומדים על הארכיטקטורה של המקום, ההיסטוריה, עיצוב החללים כמו אלה של החנות ומרפסת פלוריו (Florio Terrace) המרהיבה החדשה, ועל האופן שבו כל החושים מגורים.

 

המרפסת המשקיפה על הים היא חלל אקסקלוסיבי המאופיין בעיצוב מודרני אלגנטי, המציעה לכם את ההזדמנות ליהנות מהשמש, ומשקיעות סיציליאניות יפהפיות, תוך התענגות על יינות דוקה די סלפרוטה (Duca di Salaparuta), קורבו (Corvo) ופלוריו.

 

היקב מציע סיור גורמה – סיור מאורגן של מרתפי היין עם טעימות של 3 יינות מרסלה מלווים בנגיסים טעימים.

אורך הסיור: 1 שעה ו-15 דקות

מחיר: 20 יורו; לצעירים, 5 יורו

הסיור באנגלית בימים שלישי וחמישי בשעה 10:00; באיטלקית, שני ושישי, 15:30

חובה להזמין מקום מראש לסיורים


מקומות ומסלולים באיזור