מוזיאון הקולנוע והמיניאטורות (Musée Miniature et Cinéma)

מוזיאון בעיר העתיקה של ליון שיכול להתאים מאוד לילדים. הוא מתעסק בדמויות מתוך עולם הקולנוע והאנימציה. הדמויות והמיצגים מעוררים התפעלות.

מוזיאון המיניאטורות והקולנוע בליון

כאן תגלו מגוון רחב של תפאורות סרטים ואוסף עשיר של צילומים אותנטיים מאולפני הסרטים הגדולים באירופה ובאמריקה. שמונה חדרים חינוכיים המעוטרים במיניאטורות, אנימטרוניקה, מסכות, פרוטזות, רובוטים, תלבושות, יצורים ומפלצות מכל הסוגים, חושפים סודות רבים על טכניקות האפקטים המיוחדים הנהוגות בקולנוע. מ"ספיידרמן" ל"גברת דאוטפייר" דרך "האלמנט החמישי" ו"גרמלין" – יותר מ-450 יצירות קולנוע מיתולוגיות משמחות אותנו לאורך הצלילה הזו מאחורי הקלעים של הקולנוע הסודי.

מוזיאון המיניאטורות והקולנוע בליון

כאן גם מוצג האוסף המלא והקסום של סצנות זעירות היפר-ריאליסטיות (בתים, מסעדות, סדנאות, בתי ספר וכו', מליון או ממקומות אחרים, היסטוריים או עכשוויים) שנוצרו על ידי אמן המיניאטורות מעוטר הפרסים דן אולמן (Dan Ohlmann) במשך 20 שנים בסדנא שלו. הדיוק של הדגמים מדהים וחלק מהקטעים יהיו כיף אמיתי לילדים.

Maison des Avocats בו שוכן מוזיאון המיניאטורות והקולנוע של ליון

הגלריה נמצאת בבניין גדול מהמאה ה-16 בשם Maison des Avocats (בית עורכי הדין), מבנה מהמאה ה-16 שנמצא ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.

רגיל, 9.50 יורו

ילדים (גילאי 5-15 שנים), 6.50 יורו

מבוגרים מעל גיל 60, 8 יורו

כניסה חופשית לילדים מתחת לגיל 5

חופשי עם כרטיס Lion City

שעות פתיחה

כל יום, 10:00-18:30

סגור ב-1 בינואר ו-25 בדצמבר


מקומות ומסלולים באיזור