נמל מיאנורה בנאושימה

רוב המבקרים מגיעים לאי במעבורת מאונו (Uno) המגיעה לנמל מיאנורה (Miyanoura Port).

 

כבר בכניסה תוכלו לראות את הדלעת האדומה המנוקדת של יויו קוסאמה. תוכלו להיכנס אליה וליהנות מצילומים בפנים ובחוץ.

"הדלעת האדומה" של קוסאמה בנמל מיאנורה בנאושימה

הטרמינל, שבו נמצא מרכז המידע למבקרים (Naoshima Tourism Association), נבנה ב-2003 על ידי משרד סאנה (Sanaa) היפני שגם תכנן את קמפוס "בצלאל" החדש בירושלים. האדריכלים שעבדו אליו הם קזויו סג'ימה (Sejima Kazuyo) וריואה נישיזאווה (Ryue Nishizawa) שזכו בפרס פריצקר ב-2010.

הבנין מעניין אבל לא מרשים כמו האתרים האחרים שתמצאו באי. אם אתם ארכיטקטים כנראה שתמצאו דברים מעבר לפונקציה הפרקטית שלו כטרמינל.

מבנה הטרמינל בנמל מיאנורה שבנאושימה

"ביתן נאושימה" ('Naoshima Pavilion) של סו פוג'ימוטו (Sou Fujimoto).

בסמוך לטרמינל, על קו המים, נמצא ביתן נאושימה, שתכנן האדריכל היפני הצעיר סו פוג'ימוטו (Sou Fujimoto) ב-2015, לרגל פסטיבל האמנות הבינלאומי שהתקיים באיים. פוג'ימוטו (מי שתכנן ב-2013 את הביתן הזמני של גלריית סרפנטיין בלונדון), הרכיב כאן מבנה מרובה משטחים גיאומטריים עשוי רשת נירוסטה לבנה.

 

הביתן, שגובהו המרבי כשבעה מטרים, פתוח לכניסת מבקרים. אלה יכולים להישען, לשבת או לשכב על המסגרות המשופעות. בלילה, כשהוא מואר מבפנים, נראה הביתן, מבעד רשת האלומיניום, כמו יהלום הצף על המים. חנוכתו תועדה בסרטון של האדריכל הקולנוען וינסנט הכט שחי כיום בטוקיו.

 

על הפסל הזה יכולים אנשים לטפס עליו ולהעריך אותו מבפנים. הפסל יפה במיוחד בלילה, כאשר הוא מואר – דבר המדגיש את מסגרתו.

 

ביתן נאושימה של סו פוג'ימוטו

 

I Love Yu

שלוש דקות הליכה מהפסל של פוג'ימוטו נמצא בית מרחץ ציבורי בשם I Love Yu (יו פירושו מים חמים ביפנית). בעוד שמרחצאות ציבוריים  נפוצים בכל חלקי יפן, I Love Yu קצת שונה מהסנטו (בית מרחץ יפני) הממוצע.

הבניין כולו הוא תערוכה של האמן שינרו אוטאקה (Shinro Ohtake), שיצר גם ציורי קיר פסיפס לפנים הסנטו. הוא אפילו שתל פסל פיל על גבי הקיר המפריד בין אמבטיות הגברים והנשים. מסיבות ברורות, אינכם יכולים לצלם במהלך שעות פעילות בית המרחץ (13:00-21:00), אבל אם לא בא לכם לטבול, אתם יכולים לבוא לפני ארוחת הצהריים כדי לצלם את הפנים הגחמני (עמלת צפייה 660 ¥) .

שווה לראות את החלק החיצוני של המבנה המלא בפרטים קטנים.


מקומות ומסלולים באיזור