סטוקברידג' (Stockbridge)

אחת העיירות המקסימות ביותר בברקשייר. בין אם אתם נשארים כאן או באחת העיירות שמסביב, דעו שיש כאן המון מה לעשות. סטוקברידג', עם הרחוב הראשי הרחב והמקסים שלה, שדירת העצים העתיקים והבתים היפים, שווה ביקור של יום שלם.

The Red Lion Inn, מסצ'וסטס
By Daderot, wikimedia, CC0

בראש רשימת המקומות לביקור נמצא מוזיאון נורמן רוקוול (Norman Rockwell Museum, שמאכלס את האוסף הגדול ביותר של עבודותיו של האמן האמריקאי הזה, אחד האהובים באמריקה של המאה ועשרים. המוזיאון גם מציג תערוכות זמניות המתמקדות ביצירתו ובחייו של רוקוול, ובאופן רחב יותר, באמנות האיור (פריצת הדרך הראשונה שלו הייתה כשאייר לספר ילדים ולאחר מכן אייר למגזינים ולספרים רבים).

מוזיאון נורמן רוקוול, מסצ'וסטס
By User:Rmrfstar, wikimedia, CC BY 2.5

בקרו גם בצ'סטרווד –Chesterwood, האחוזה הגדולה של הפסל האמריקאי דניאל צ'סטר פרנץ' (1850-1931), שכאן בילה את חופשות הקיץ שלו. פרנץ' הוא היוצר של הפסל המונומנטלי של דמות הלוחם "איש הדקות" (Minute Men) בקונקורד, מסצ'וסטס ושל פסלו המרשים של אברהם לינקולן יושב באנדרטהת לינקולן בוושינגטון הבירה. דגמים שלהם תמצאו בסטודיו שלו באחוזה. בקיץ תוכלו לבקר בגני האחוזה בה מוצגים פסלים. טיילו בגנים ולאורך שבילי הטבע ובקרו בסטודיו שלו.

הבית נבנה בסגנון "התחייה הקולוניאלית" (אדריכלות ניאו- ג'ורג'יאנית) ותוכנן על ידי הנרי בייקון. הבית מרוהט היום בדיוק כפי שהיה כשהאמן גר כאן. בגן נמצא גם הסטודיו המרווח והמואר של פרנץ' (עוד עיצוב של הנרי בייקון), עם דלתות כפולות גבוהות ופסי רכבת שאפשרו לפרנץ' להזיז עבודות גדולות בחוץ, שם הוא יכול היה לעבוד באור טבעי.

אחוזת צ'סטרווד, מסצ'וסטס
By Midnightdreary, wikimedia, CC BY-SA 3.0

מקום נוסף מומלץ לביקור הוא מוזיאון וגן נומקינג Naumkeag

מבנה זה, נבנה עבור ג'וזף צ'ואט (Joseph Choate), שחי בין השנים 1832-1917 ושימש כשגריר ארה"ב באנגליה. הוא היה אחד מעורכי הדין המובילים בתקופתו. דומה לאחוזה בסגנון נורמני מצד אחד ולקוטג' אמריקאי פשוט יותר מצד שני (1886, סטנפורד וייט). הבית בן 44 החדרים שימש כבית הקיץ של משפחת צ'אוט. החדרים השתמרו היטב והם מרוהטים עם פריטים תקופתיים. ניתן לבקר בחופשיות בגנים העצומים והיפהפיים ובגינה הסינית.

מוזיאון נאומקיג, מסצ'וסטס
By Magicpiano, wikimedia, CC BY-SA 3.0

אם אתם רוצים ליהנות מהמוסיקה של התזמורת הסימפונית של בוסטון בפסטיבל טנגלווד (Tanglewood Music Festival), המתקיים כל קיץ מאז שנת 1930, תצטרכו להאריך את השהיה שלכם.  יש כאן כמצה אולמות שבהם מתקיימים אירועי הפסטיבל הזה. אבל אין כמו לשבת על המדשאה עם ארוחת ערב של פיקניק ובקבוק יין בערב קיצי ונעים עם מוסיקה נפלאה. זוהי חוויה שאין להחמיצה.

פסטיבל המוזיקה בטנגלווד
Massachusetts Office Of Travel & Tourism, CC BY-ND 2.0

 

עוד באותו אזור מתקיים Jacob's Pillow Dance Festival, וגם פסטיבל South Mountain Concert Festival ותאטרון קיץ ב-Berkshire Playhouse בסטוקברידג'.