פארק קניון אלקנטרה (Gole Alcantara)

קניון אלקנטרה הוא חלק מאזור טבע נרחב שנוצר על ידי קניונים שנוצרו על ידי פגישה של מי הנהר הקרים עם זרימת לבה חמה שנוצרה בעקבות התפרצות הר האטנה.

 

הנהר זורם לאורך 50 קילומטרים וסמוך לנקודה שבו הוא חוצה סדרה של זרמי לבה נוצרה סדרה של קניונים עמוקים המאופינים בקירות תלולים ובעמודים עם בסיסי מנסרה (מזכיר את בריכת המשושים). העמודים מקיפים את קירות הקניון הבזלתיים ונראים כמו צינורות של עוגב.

 

יש פה שבילים רבים בערוץ שבהם אתם יכולים לטילים לאורך החלק העליון של הערוץ.

 

אפשר לרדת לנהר לטיול רגלי בתוך המים (בקיץ), כשהפארק מספק ציוד הליכה מותאם או ללכת על שפתו בשביל מסודר עם הסברים על הצומח לאורכו ומרפסות תצפית.

 

ישנם 4 מסלולי הליכה עיקריים בתוך הערוץ ולשפתו המציעים נקודות תצפית רבות לצילומים נהדרים של הנקיקים, כמו גם הזדמנות לטבול בנוף הטבעי של האלקנטרה. למעוניינים, האזור מהווה בית גידול למספר בעלי חיים ביניהם שלדגים וחתולי בר ושפע של צמחייה יפהפיים כמו סחלבי בר, פרגים, עצי זית עתיקים ושדות הדרים. יש שבילים שמובילים אתכם בתוך המים ולכן יש צורך בנעלי מים מתאימות.

 

בערוץ עצמו תוכלו ליהנות ממפלים ובריכות קטנות בהן אפשר לשחות.

 

ישנן 2 כניסות עיקריות לערוץ אלקנטרה. הכניסה הראשית היא הכניסה שרוב האנשים משתמשים בה. כאן נמצא מגרש החניה הראשי, נקודת מידע, נקודת מוצא לסיורים בנהר, מסעדה ומשרד כרטיסים. מכיוון שזה בבעלות פרטית, תשלמו כאן יותר עבור כניסה.

כאן גם תוכלו לרדת במעלית לערוץ אלקנטרה במקום ללכת ברגל (אופציה מועדפת למשפחות עם ילדים קטנים). כמובן שזה בתוספת מחיר.

 

150 מטר במעלה הכביש, מעבר לכניסה הראשית, נמצאת כניסה נוספת לערוץ. הכניסה הזו משמשת את המקומיים בעיקר, יש לה רק מדרגות (אך קלות יחסית להליכה אבל הן תלולות באזורים מסוימים) והכניסה זולה הרבה יותר (כ-1.5 יורו למבוגר).

 

פעילויות נוספות במקום הם Body Rafting מהנה והליכה במעלה הערוץ המומלצת עם מדריכים המיומנים בכך ומספקים ציוד מתאים.