פונדלפארק (Vondelpark)

פארק עצום וירוק הצמוד למרכז העיר. זהו המקום שאליו באים צעירי אמסטרדם כדי להשתזף, להחליק על רולרבליידס וסתם בשביל לראות ולהיראות.

פארק פונלדפארק, אמסטרדם

 

הפארק אידיאלי לביקור כמעט בכל זמן (פרט לימים שבהם מזג האוויר ממש מרושע), ובייחוד בימי א', אז מתמלאים השבילים בהמוני רולרבליידס וסקייטבורדים, וכרי הדשא עמוסים במקומיים עצלים ומרחפים.

 

זהו גן ציבורי שאין כמוהו: פרות, לאמות, ותוכים נהנים מחופש גמור לעוף ולשוטט סביב לאגמים הגובלים בערוגות ורדים, גשרים יפניים, מחלבה בצריף עץ וקפה בשם Vondelpark3 (טלפון, 020-639-2589; פתוח כל יום, 18:00-10:00, שישי-ראשון עד 20:00), עם מרפסת שמש גדולה הצופה לפארק.

 

אפשר גם לעצור לבירה ויין ומנות קלות ב-t Blauwe Theehuis' הפופולרי.

 

הגן משתרע על יותר מ-450,000 מ"ר ויש בו כ-120 סוגים של עצים. זהו אחד מסמליה של העיר. כדאי לקחת אתכם ארוחת פיקניק ולבוא לכאן.

 

נסו להגיע אל התיאטרון הפתוח (Openluchttheater) שבפארק ואולי תזכו לראות קונצרט או הופעה חינם שמתקיימים בימי הקיץ.

 

בגן יש שישה גני משחקים ומגרש משחקים גדול ליד בית הקפה Groot Melkhuis (כתובת: Vondelpark 2, טלפון: 020-612-9674, פתוח: כל יום, משעה 10:00) שהוא מקום נפלא לנוח עם הילדים. הם יכולים לשחק במגרש המשחקים (מומלץ לילדים עד גיל 10) הצמוד בשעה שההורים יכולים ליהנות מכוס קפה שלווה, בירה או יין. יש פה גם מנות קלות כמו צ'יפס, מרק וסנדוויצ'ים.

מבט לפארק פונדלפארק ממרפסת בית הקפה Groot Melkhuis, אמסטרדם

מרפסת Groot Melkhuis, פארק פונדלפארק, אמסטרדם

משם אפשר ללכת חמש דקות אל Kinderkook Cafe, בית קפה בו ילדים יכולים לאפות ולבשל להוריהם. הכל נבנה לגובה הילדים ויש שם כובעים וסינרים בכל הגדלים. הצוות עוזר לילדים להכין את המאכלים. הילדים יכולים להכין עוגות, עוגיות, פיצות ולהשתמש בירקות טריים. כשהם מסיימים את הבישול והאפייה הם יכולים לשחק בגן המשחקים שבחוץ.

  • כתובת: Vondelpark 6B
  • טלפון: 020-625-3257
  • פתוח: כל יום, 17:00-10:00
  • מחיר: פריטים עולים בין 1.50 יורו ועד 4.50 יורו

 

מומלץ לשכור אופניים ולדווש במרחבי הפארק בשבילים הרבים שבו. מתאים גם לילדים.

1071 אמסטרדם, הולנד

כניסות מרכזיות: מאחורי ליידספליין, ב-Stadhouderskade ובקצה השני, המערבי, ב-Amstelveenseweg

התיאטרון הפתוח נמצא ליד הכניסה של Eeghenstraat

תחבורה ציבורית

טראם: 2,5,12 עוצרים בכניסה המזרחית, 1 ו-11 עוצרים במקומות אחרים סביב הפארק

 

הכניסה חופשית


מקומות ומסלולים באיזור