ציור קיר של אנשי ליון (La Fresque des Lyonnais)

הטרומפ-לויל המדהים הזה מכסה קיר בניין שלם עם למעלה מ-800 מ"ר של הטעיה של טבע דומם. הוא נוצר בין 1994 ל-1995 על ידי אמנים שונים מבית Cité de la Création, שעשו עבודה דומה ברחבי צרפת ובכמה מדינות אחרות. הדבר המופלא בפרסקו הזה הוא שתמיד יש משהו חדש לגלות שחמק בעבר מהעין.

ציור הקיר של אנשי ליון

מתוארים כאן 30 אישים מפורסמים, חיים ומתים, מתקופות ומקומות שונים, כולל האחים לומייר (ממצאי הראינוע), הקיסר הרומי קלאודיוס, המדען אנדרה-מארי אמפר, שנולד בקרבת ליון, את אנטואן דה סנט אכזיפרי, מחבר הספר "הנסיך הקטן", ואת בן זמננו השף פול בוקיז העומד בפתחה של מסעדה ליונזית טיפוסית, ז'וזף מארי ז'אקאר (אורג משי וממציא נול הז'אקאר), ועוד רבים אחרים אישים היסטוריים נכבדים. יש גם כמה עכשוויים, כמו האב פייר (מייסד ארגון אמאוס שפועל לספק עזרה לעניים), ברנאר פיבו (עיתונאי ומבקר ספרות צרפתית) והכדורגלן ברנאר לקומב.

 

האחרים לומייר בציור הקיר של אנשי ליון, By Tylwyth Eldar – CC BY-SA 4.0,

בקומת הקרקע תוכלו לראות חנויות, ספרייה ובית קפה שלעולם לא תוכלו להיכנס אליהם, למרות שהם נראים די אמיתיים! על הקיר האחד של הבניין מצוירים מאות ספרים, חלקם פתוחים, ואם תסתכלו היטב, תמצאו ביניהם את "הנסיך הקטן" מאת אנטואן דה סנט-אכזופרי.

 

הביסטרו בתחתית ציור הקיר, By Chabe01, CC BY-SA 4.0

 

הביטו בציור ונסו לראות אם אתם יכולים לזהות מקטרת עישון, דג זהב בקערה, זוג כוסות וקולמוס נוצה בקסת-דיו.

 

איפה: Quai Saint Vincent פינת Rue de la Martinière


מקומות ומסלולים באיזור