רובע טרסטוורה (Trastevere)

הסמטאות ברובע טרסטוורה (Trastevere), שממערב לנהר הטיבר, גדושות בפאבים בסגנון ימי-ביינימי, בוטיקים אלטרנטיביים, מסעדות עממיות שכונתיות (trattorias) וברים הפתוחים עד מאוחר.

רובע טרסטוורה ברומא; By Jorge Franganillo, CC BY 2.0

הסמטאות הצרות מרוצפות בריצוף המיוחד (sampietrini) של מרכז רומא ומוקפים בבתים מקוריים מימי הביניים. בערב הרחובות מלאים באיטלקים וזרים בגלל ריבוי הפאבים והמסעדות כאן. אבל, האופי המקורי של המקום עדיין נשמר.

רובע טרסטוורה, רומא; By Werner Kast, CC BY-SA 2.0

כאן גם נמצאת אוניברסיטה פרטית אמריקאית (John Cabot University), האקדמיה האמריקנית (סטודנטים לארכיטקטורה, פיסול וציור) ובית הספר לארכיטקטורה השייך לאוניברסיטה קנדית, שפועל כאן בין החודשים ספטמבר עד דצמבר, כל שנה. לכן יש פה גם סצינה ערה של חיים סטודנטיאליים בינלאומיים.

 

הרובע מחולק לשניים: מערבית ל-Viale Trastevere, שם כל הסמטאות מובילות ל-Piazza Santa Maria in Trastevere, אחת הכיכרות המקסימות שברובע ובה נמצאת כנסייה הנושאת אותו שם עם עבודות של פייטרו קאבאליני, צייר בן דורו של ג'וטו. את רוב עבודתו הנהדרת של הצייר אפשר לראות ממזרח ל-Viale Trastevere בכנסיית Santa Cecilia in Trastevere, שם יש ציורי קיר ששרדו מה"סעודה האחרונה" שלו.

חזית בזיליקת סנטה צ'צ'יליה אין טרסטוורה, רומא

צד זה של הרובע הוא שקט יותר.


מקומות ומסלולים באיזור