הרובע השישי של ליון

הרובע ה-6 של ליון הוא אזור המגורים הבורגני של העיר, העשיר ביותר, עם דירות גדולות ואחוזות הממוקמות בין פארק דה לה טט ד'אור המפורסם, הסיטה אינטרנשיונל ותחנת הרכבת הישנה ברוטו (Brotteaux), ששופצה בתחילת המאה ה-20 וכעת היא נקודה אינית של חיי הלילה בעיר. התחנה נמצאת ברשימת האתרים ההיסטוריים מאז 1983, בזכות החזית לאורך 150 מטרים המעוטרת במוזאיקה וגם בזכות השעון המיוחד.

תחנת הרכבת ברוטו, By Jimidelyon, CC BY-SA 3.0

הרובע ה-6 נוצר ב-17 ביולי 1867, כשהופרד מהרובע ה-3 שנוצר קודם לכן ב-1852.

 

שכונת ברוטו (Brotteaux)

השכונה היוקרתית הזו מקסימה לביקור וממש פנינה נסתרת, כי מעט מאוד תיירים מבקרים באזור זה. היא ממוקמת סביב תחנת הרכבת הישנה ברוטו (Brotteaux) שכיום שוכנות בה מסעדות (כמו L'Est, אחת מארבעת הבראסרי הגסטרונומיים של פול בוקוז) וכמה מועדוני לילה.

Brasserie de l'Est, By Arnaud 25, CC BY-SA 4.0

מול תחנת הרכבת הישנה נמצאת כיכר מקסימה עם מבנים יפים. יש כאן לא מעט בתי קפה וברים נחמדים לשבת וליהנות ולצפות בעוברים ושבים.

ברחובות שממערב לתחנה, תוכלו למצוא גם כמה מהמסעדות הטובות ביותר בליון, כמו Takao Takano (2 כוכבי מישלן), Miraflores (כוכב אחד), המציעה אוכל פרואני גסטרונומי או Les Apothicaires (כוכב אחד). Le Book-Lard גם טובה מאוד עם מחירים סבירים יותר.

 

יש כאן גם כמות מפתיעה של מסעדות אתניות – תאילנדיות, ברזילאיות ואתיופית מומלצת – Messob.

קומבו בשר במסעדה האתיופית Messob, By Jen Arrr, CC BY 2.0,

אם אתם מחפשים מקום לשתות בירות, לכו ל-Barabaar, פאב ענקי עם הרבה בירות מהחבית. אם אתם עדיין צמאים אחרי שהפאב נסגר, תוכלו להעביר את המסיבה לאחד מהמועדונים בתחנת ברוטו.

 

מקומות אוכל איכותיים ליד Brotteaux

 

חמש מסעדות בעלות כוכבי מישלן בחרו בית ברובע השישי. Pierre Orsi ב-Place Kléber (שבינתיים איבדה את הכוכב שהיה לה) ו-Le Gourmet de Sèze ב-Rue de Sèze הן מסעדות אלגנטיות ומסורתיות, בעוד ש-Maison Clovis לאורך Boulevard des Brotteaux ו-Le Passe-Temps ב-Rue Tronchet הן מסעדות מודרניות ויצירתיות יותר.

Restaurant Maison Clovis, By Benoît Prieur, CC0

 

אפשרויות זולות יותר אך עם זאת איכותיות קיימות ליד תחנת הרכבת ברוטו כמו מסעדת Le Splendid של ג'ורג' בלאן.

מסעדת Le Splendid, By Arnaud 25, CC BY-SA 4.0

 

ברובע נמצא פארק "ראש הזהב" (Parc de la Tête d’Or) – פארק יפהפה שהוא אחד הפארקים העירוניים הגדולים באירופה.

 

בשולי הפארק נמצאת "העיר הבינלאומית" (Cité Internationale) שהוא פרוייקט עירוני המשלב עסקים ומגורים שעוצב על ידי האדריכל האיטלקי רנצו פיאנו. בין השאר הוקם פה המוזיאון לאמנות עכשווית, המכונה "MAC" בפי המקומיים, שנחנך בשנת 1998 יחד עם הבניינים הראשונים של האתר.


מקומות ומסלולים באיזור