שוק איל קאפו (Mercato il Capo)

Mercato il Capo מזכיר שוק ערבי. כאן אפשר לראות דוכנים של דגים, בשרים וירקות ולטעום ממאכלי הרחוב, למשל, לחמניות רכות ממולאות בגלידה, שיפודים של בשר בגריל, פאנלה ופיצטה (Pizzeta) עם כל מיני ציפויים.

 

זהו שוק לא מקורה, קולני עם הרבה מה להציע למטייל ולתייר. אולי מומלץ לא לשאת איתכם את כל המזומנים וחפצי הערך שלכם, מכיוון שאתם עלולים למצוא את עצמכם עם כיסים ריקים בדרך חזרה החוצה.

 

פורטה קאריני (Porta Carini),  ממוקמת בכניסה הראשית של השוק, ויש לה היסטוריה ייחודית כמו השוק עצמו. המעבר הזה, שהוקם במקור בשנת 1310, יעבור שיפוץ אחד בלבד (בשנת 1782) שבו הוא ייבנה מחדש לחלוטין.

 

זהו אחד ממקומות המסחר הגדולים בעיר למזון חקלאי. אתה יכול לקבל מבט נהדר על פאלרמו דרך הליכה בשוק הזה ולחוות את המראות, הריחות, הצעקות והחנויות.

 

זה לא בדיוק המקום שבו כל האצולה והמעמד הגבוה של סיציליה נוטים לבלות ולעשות קניות, אבל המעמד התחתון (מעמד הביניים ומטה) מצא כאן מקלט נהדר למאכלים טריים.

 

לחטיף נהדר בדרכים שלא תצטערו עליו, קח לחם טרי ממוכר בשוק. לאחר מכן היכנסו לחנות גבינות וסלומריה (חנות בשר) ובנו כריך לפי טעמכם עם מרכיבים טריים.

 

ישנם מקומות רבים לאפריטיף לפני ארוחת הערב או לארוחת צהריים כללית.

 

יש פה אפילו רשת של מנהרות תת-קרקעיות, שבהן היו הכמרים משמתמשים לפגישות עם מאהבותיהם.

 

היזהרו כאשר אתם מסתובבים בין דוכני הדגים כי הרצפה מאוד חלקלקה.

שעות פתיחה

שני-שבת, 7:30-20:00

ראשון פתוח בשעות הבוקר בלבד


מקומות ומסלולים באיזור