שוק קמפניה אמיקה (Campagna Amica) בקירקוס מקסימוס

זה שנים ששוק סן תיאודורו בניהולה של Campagna Amica, קרן המקדמת מוצרי חקלאות איטלקיים, פועל כשוק ירוק תוסס בשוליו של קירקוס מקסימוס.

שוק קמפניה אמיקה, רומא; By Daderot, CC0

למרות היותו שוק האיכרים הגדול ביותר ברומא, שוק קמפניה אמיקה נשאר אטרקטיבי וכלל לא תאגידי – כפי שמוכיחה העובדה שהוא פתוח רק בסופי שבוע. הדוכנים מקפידים על פילוסופיית "0 ק"מ", קיצור למוצרים שיוצרו או גדלים בטווח של 100 ק"מ מנקודת המכירה; והספקים מגיעים בעיקר מלאציו, האזור בו נמצאת רומא.

 

זה אחד משווקי האיכרים הגדול ביותר של רומא שבו אפשר לשוטט ולארגן ארוחת צהריים מדוכני הבשר והגבינות האיכותיים, או להמשיך לחצר האחורית, שבה מוכרים מנות של פסטה טרייה, דגים מטוגנים, כריכים, בשר על האש או עוף בגריל, ירקות טריים, מרקים ובירות ויין תוצרת עצמית.

שוק קמפניה אמיקה, רומא; By Daderot, CC0

בשוק דוכנים של מעל 60 חוות והמוצרים גדלים ישירות על ידי היצרנים שעומדים מאחורי הדוכן. הם מציעים מבחר רחב של פירות וירקות, גבינות, שמן, דגים, לחם ומוצרי מאפה, דגנים, קמחים ופסטות, קטניות, בשר טרי, דבש, שימורים, חלב טרי, צמחים ופרחים ועוד הרבה מוצרים אחרים.

 

בנוסף, השוק מציע פעילויות ייעודיות לצעירים ולמבוגרים, עם סדנאות חינוכיות, בישול לראווה, טעימות ותערוכות של מאכלים טיפוסיים.


מקומות ומסלולים באיזור