שכונת סן לורנצו (Quartiere San Lorenzo)

רובע סן לורנצו היה במקור שכונת פועלים. זה היה אזור פופולרי, בעל אוריינטציה שמאלנית. במהלך מלחמת העולם השנייה הופצצה סן לורנצו בכבדות על ידי מטוסי בעלות הברית (ב-19 ביולי 1943); ההפצצה המאסיבית היחידה על רומא במהלך המלחמה (אם כי לא התקיפה האווירית היחידה על העיר) שמטרתה היה לשבש את תנועת הרכבות בתחנת הרכבת טרמיני הסמוכה. עם זאת, ההפצצה גרמה לנזק רב למבני המחוז (כולל לבית החולים האוניברסיטאי ובזיליקת סן לורנצו) והרגה כ-1,500 איש.

 

מאז ההפצצה ב-1943 סן לורנצו הצליחה לשמר כמה עקבות של היסטוריה ארכיטקטונית תעשייתית לאורך רחוב Via Tiburtina והסביבה שלו, שעכשו הפכו לחללי תרבות אלטרנטיביים או מבצרים של גסטרונומיה.

 

כיום סן לורנצו, בשל הקרבה של אוניברסיטת לה סאפיינזה (Sapienza Università di Roma), האוניברסיטה הגדולה ביותר באיטליה, לובשת יותר ויותר אופי של שכונת סטודנטים ואמנים צעירים. פיצריות, חנויות ספרים, בוטיקים ומקומות מודרניים אחרים מחליפים את בתי המלאכה הפופולריים הישנים ואת השווקים הקטנים. זהו בית לתרבות הנגד שבאופן מפתיע הוא מרדני ומחוספס, בהינתן במוניטין של רומא כעיר שמרנית.

 

העיר היא אזור של הרבה ברים, בתי קפה, מסעדות ומועדוני לילה המארחים גם דיונים תרבותיים שונים ותערוכות אמנות.

 

השכונה של סן לורנצו קמה לחיים בלילה, ובמיוחד בקיץ, ומציע אלטרנטיבה יצירתי וחיה לרומא המסורתית.

 

השכונה זכתה לראשונה לבולטות בינלאומית כאשר בית סוהו (Soho House) פתח את המאחז שלהם ברומא באוקטובר 2021. במהלך השנים האחרונות הוא התפתח ממקום בילוי של סטודנטים בקצה הקצוות לרובע בוהמייני מובהק, עם אמנות רחוב, אוכל רחוב, ברים תוססים ובוטיקי אופנה מגניבים.

 

כדי להפיק את המרב מהשכונה, בקרו בשעות אחר הצהריים המאוחרות, כאשר בוטיקי אופנה כמו L'Anatra all'Arancia ו-La Maison de la Mode עדיין יהיו פתוחים. תתדלקו עם קפה בבר-חנות הספרים Giufà Libreria Caffè הקטנה, ואז בדקו את אמנות הרחוב מסביב ל-Via dei Sabelli ו-Scalo San Lorenzo.

 

עצרו ב-Blackmarket Hall לקוקטייל לפני ארוחת הערב וצלחות קטנות צמחוניות, או קפצו ל-Sanlollo עבור פיצות, ברוסקטה ובקלה מלוח. Gelato San Lorenzo עושה כמה מהגלידות הטובות בעיר, כולן אורגניות.

 

בשכונה נמצא גם SAID dal 1923 – מפעל השוקולד היחיד ברומא שהפך למסעדה וחנות שוקולדים.

 

ובכל זאת, אל תביאו לכאן את ההורים שלכם או את החברים הכי עצבניים שלכם; במקום זאת, בואו עם מישהו שאוהב בילוי זול בשכונה מטופשת אבל מאוד מגניבה.


מקומות ומסלולים באיזור