שוק נורדרמארקט (Noordermarkt)

שוק איכרים הממוקם קרוב לכנסייה הצפונית (Noorderkerk).

שוק נורדרמארקט, אמסטרדם

 

זהו השוק הטרנדי ביותר מבין שווקי אמסטרדם שהתחיל לפעול ב-1987.

 

השוק מתקיים פעמיים בשבוע – בשבתות (בשעות 9:00 עד 16:00) מתקיים פה שוק איכרים (Boerenmarkt) בו מוכרים תוצרת אורגנית ובימי שני שוק פשפשים קטן.

 

בשוק האיכרים תמצאו דוכני אוכל נהדרים המוכרים אוכל אורגני טרי, דוכני פירות, פרחים, נקניקים ושאר ירקות, ונדמה שהוא חלק מהתחייה הקולינרית שעוברת על העיר. כאן תוכלו למצוא גם גבינות שנעשו באופן טבעי, ביצים ביולוגיות, דגים טריים, דבש, עשבי תיבול, תבלינים, לחמים טריים, מיצי פירות, אגוזים ועוגות שנאפו בבית.

 

תמצאו כאן גם דוכן המכין פנקייקים טעימים אותם אפשר לאכול בישיבה על הספסלים שמסביב.

 

אבל מה שמיוחד הוא הפטריות – טריות, בכל הצורות והצבעים, שנאספו ביערות הולנד או הובאו לכאן מצרפת או מליטא. מאחורי אחד מדוכני הפטריות (Portabella) הידועים ביותר בשוק עומדת אישה צבעונית המציגה סלים מלאים בפטריות מכל הסוגים. היא מוכרת לכל השפים המקומיים. אל תפספסו את גבינת הברי טראפל החלבית והאורגנית שלה.

 

האווירה בשוק ייחודית וכדאי לבקר כאן, ליהנות מהריחות וללמוד על אוכל בריא חדש.

 

השוק פופולרי מאוד והוא מושך קהל לא רק משכונת יורדאן, בה הוא נמצא, אלא מכל העיר. השוק הפך לתופעה חברתית אמיתית ולאחרונה התפרסם עליו ספר.

 

בימי שני מתקיים כאן שוק פשפשים קטן אבל נהדר. כאן תמצאו מבחר של מוצרים מיד-שנייה, החל מעתיקות וספרים ועד בגדים ופריטי קיטש לבית.

 

כשאתם מסיימים, אל תפסחו על פרוסת פאי תפוחים ב-Winkel 43 הסמוך.

 

מומלץ!

 

Noordermarkt 42B, 1015 NA Amsterdam, הולנד

תחבורה ציבורית: חשמלית 3 ו-10, תחנת Marnixbad

שעות פתיחה

שבת, 16:00-9:00

שני, 13:00-9:00


מקומות ומסלולים באיזור